Twoje niemowlę wyrosło już z leżenia na pleckach i biernego obserwowania świata? Czas na naukę chwytania świata we własne rączki.

W ciągu pierwszego roku życia wielkim skokiem jest rozwój ruchowy Twojego dziecka. Ten skok jest dla nas spektakularny. Dziecko znajduje się w fazie wrażliwej na ruch i dosłownie przeistacza się na naszych oczach z malutkiego tobołka, niezdolnego do trzymania własnej główki, w sprawnego i ruchliwego brzdąca. To bardzo skomplikowane umiejętności.

Twój maluszek sprawnie przewija się na brzuszek i zaczyna łapać otaczające przedmioty? W momencie, gdy dziecko zaczyna eksplorować świat, możemy wręczyć mu narzędzie, które pomoże opanować nową umiejętność – chwytania i manipulowania przedmiotami. Taką pomocą w pedagogice Montessori są dyski rotacyjne.

Dzięki zabawie dyskami Twoje niemowlę zdobywa bardzo ważną umiejętność – chwytania i manipulowania swoimi dłońmi. Praca dłoni nazywana jest motoryką mniejszą i jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju każdego z nas. Więcej o motoryce opowiem Wam niedługo.

zobacz dyski w sklepie MobiLove

Co to są dyski rotacyjne?

Dyski to dwa plastry drewna połączone ze sobą pod kątem 90 stopni w taki sposób, by można było je łatwo chwycić, obrócić oraz  wprawić w ruch. Kształt dysków sprzyja przekładaniu z rączki do rączki. Puszczone na podłodze dyski pięknie się turlają i skupiają uwagę dziecka. Rozmiar oraz budowa dysków idealnie pasują do małych rączek.

W wieku około 3 miesięcy możesz zaprezentować swojemu maluchowi dyski rotacyjne, rozwijające motorykę mniejszą. Jest to moment, gdy Twoje niemowlę uczy się chwytania i przekładania przedmiotów z ręki do ręki. Umiejętność przekładania przedmiotów z ręki do ręki jest krokiem milowym na drodze do harmonijnego rozwoju półkul mózgowych dziecka.

naturalny gryzak

Jeśli Twoje dziecko zaczyna ząbkować, dyski rotacyjne będą dla niego doskonałym naturalnym gryzaczkiem. Wykonane z drewna jaworowego dyski są bezpieczne dla malucha i mają właściwości antybakteryjne. Tylko surowe drewno ma takie właściwości, dlatego właśnie nie pokryłam ich żadnymi olejami, które te właściwości niszczą.

zabawka

Oprócz umiejętności chwytania, dyski są świetną zabawką, zachęcającą do ruchu. Ich budowa pozwala wprowadzi je w rotacyjny ruch delikatnym pchnięciem. Maluch widzący oddalający się dysk będzie zainteresowane i z ekscytacją będzie chciało dogonić i złapać dysk. Jest to doskonałe ćwiczenie ruchowe, sprzyjające rozwojowi motoryki większej.

Starsze dziecko również będzie zainteresowane dyskami, gdyż może rozczepiać i sczepiać ze sobą dwa elementy. Używa do tego siły mięśni oraz umiejętności koordynacji ręka-oko.

zobacz dyski w sklepie MobiLove

Zabawa dyskami rotacyjnymi rozwija w dziecku zainteresowanie światem oraz chęć działania w określonym celu. Działanie nastawione na cel to ważny krok w osiągnięciu samodzielności Twojego dziecka. Maluch nie tylko obserwuje ruch dysku, chce go również chwycić. Jest więc w jego działaniu celowość. Dziecko zastanawia się, jak dostać się do dysku, jak go złapać, a nawet jak go zjeść😊

Co dyski dają Twojemu dziecku?

 • Rozwój lewej i prawej półkuli
 • Rozwój koordynacji ręka-oko
 • Nauka chwytania
 • Nauka przenoszenia z ręki do ręki
 • Ćwiczenie mięśni nadgarstka
 • Zachęcenie do obserwacji oraz ruchu za obiektem
 • Pomoc w ząbkowaniu

 

Dyski MobiLove są w pełni bezpiecznie dla niemowlęcia, posiadają wszystkie niezbędne atesty oraz certyfikat CE.

 • Do produkcji dysków nie użyto żadnego kleju ani olejów.
 • Gdy dyski się pobrudzą, wystarczy umyć je wodą. Gdy staną się luźne – wystarczy na chwilę włożyć do wody.
 • Produkt 100% naturalny. Ręcznie wykonany z najwyższej jakości litego drewna jaworowego.
 • Drewno nie pęcznieje podczas gryzienia, jest gładkie, nie posiada drzazg.
 • Drewno jaworowe posiada naturalne właściwości antybakteryjne.
zobacz dyski w sklepie MobiLove

Jeśli chcesz świadomie wspierać swoje dziecko w podróży do harmonijnej sprawności ruchowej, wręcz mu dyski rotacyjne z pracowni MobiLove.

Dołóż swoją cegiełkę do tego pięknego procesu.

Love,

Magda

zdjęcia – Aga Stodolska

modelka – wesoła Łucja, córeczka Poli

 

Polecane wpisy