Świąteczne prezenty to doskonała okazja, aby odkryć przez dziećmi bogatą alternatywę dla gier komputerowych czy smartfonów. Pragniemy obdarować nasze dzieci niebanalnymi prezentami, wybieranymi uważnie i świadomie. Spośród niezliczonej ilości producentów zabawek, wybrałam tych, którzy wychodzą poza stereotypowe myślenie o zabawkach i proponują przedmioty nie tylko piękne, ale przede wszystkim rozwijające i edukujące! A wszystko w duchu Montessori, i wszystko Made in Poland.
Jeśli szukacie wartościowego prezentu dla swojego dziecka, pomoże Wam w tym nasz świąteczny Prezentownik Montessori, w którym zgromadziłam świetne i niebanalne propozycje od polskich projektantów.

 

Prezentownik Montessori stanowi źródło inspiracji, ale może być również listą świątecznych zakupów, bo pod każdym przedmiotem zamieściłam cenę oraz link do zakupów w sieci.

Zapraszam do oglądania i kupowania:)

Dla cierpliwych na końcu czeka niespodzianka do pobrania.

 

 

 

PUZZLE DREWNIANE “JESTEŚ NA TROPIE”

STUKA PUKA

Pięknie wykonane drewniane puzzle umożliwiają dzieciom naukę rozpoznawania tropów zwierząt leśnych. Puzzle są dwupoziomowe – na górnym poziomie są tropy zwierząt, a pod konkretnym tropem znajdziemy postać danego zwierzęcia. 39 drewnianych elementów wykonano z wielką dokładnością i dbałością o szczegół. Puzzle zachwycą nie tylko małych odkrywców, ale i dorosłych tropicieli. Ciekawą opcją jest możliwość wygrawerowania imienia obdarowywanego dziecka.

Wiek: 3+

Cena: 119.90 zł
Stukapuka.com

 

 

PRZEPLATANKA ZAJĄCZEK

TOUCHWOOD

Przeplatanki to świetne zabawki wspomagające motorykę mniejszą. Przeplatanka od Touchwood jest w dodatku wyjątkowo urocza i przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Bawełnianym sznurkiem możemy wędrować między otworami tworząc różne wzory. Atutem jest pełna personalizacja przeplatanki oraz różne kolory włóczki do wyboru.

Wiek: 2+

Cena: 65.00 PLN
Touchwood.pl

 

 

MOBIL MUNARI

MOBILOVE

 

Kontrastowy mobil Munari wspiera pierwsze doznania niemowlęcia w nowym środowisku oraz pozwala mu czuć się w nim bezpiecznie i wygodnie. Mobil z materiału Marii Montessori rozwija inteligencję wizualno-przestrzenną dzięki kontrastowym kolorom i geometrycznym kształtom. Zbalansowany ruch wprowadza dziecko w świat równowagi, piękna i proporcji. Mobil Munari to idealne dopełnienie otoczenia świadomie przygotowanego dla niemowlęcia.

Wiek: 3 tygodnie +

Cena: 80.00 zł
Mobilove.eu

 

 

MAŁY TEATRZYK „JAŚ I MAŁGOSIA”

MAŁY TEATR ILUSTRACJI

Mały Teatrzyk „Jaś i Małgosia” to niepowtarzalny obiekt na granicy książki, komiksu i obrazu, inspirowany japońską sztuką KAMISHIBAI. Książka składa się z 23 ilustrowanych kart z tekstem baśni na odwrocie. Narrator czyta, a słuchacz przekłada kolejne karty opowieści. W ten prosty sposób tworzy się mały, domowy spektakl, a czytanie zamienia się w  zabawę dla całej rodziny. Ilustracje zapierają dech w piersi.

Wiek: 5+

Cena: 39.00 zł
Malyteatrilustracji.pl

 

 

PIRAMIDA ZABAW

PIRAMIDA ZABAW

Piramida Zabaw to wyjątkowe kartonowe klocki. Dwujęzyczne nazwy, w połączeniu z realistycznymi, kolorowymi zdjęciami zwierząt, wspomagają rozwój słownictwa i wzmagają apetyt poznawczy dziecka. Cyfry i ich graficzna ilustracja ułatwiają naukę liczenia. Dodatkowo dziecko ćwiczy motorykę i precyzję ruchów, a także koncentrację. Piramida zabaw pobudzi wyobraźnię każdego malucha.

Wiek: 1+ (Wieża rośnie razem z dzieckiem)

Cena: 59.00 zł
Piramidazabaw.pl/

 

 

GRA MEMO „SSAKI. ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

JACOBSONY

Dzięki tej grze poznacie 20 gatunków dziko żyjących polskich ssaków, wśród nich latającego nocka, pływającą fokę, mieszkającego pod ziemią kreta i całą sforę biegających osobników! To naprawdę fascynujące zwierzęta. Gra wspiera wszechstronny rozwój dziecka: rozwija pamięć, ćwiczy koncentrację i pokazuje realistyczne wizerunki zwierząt. To świetne połączenie nauki i pozytywnych emocji. Wielkość pudełka i jego przyrodniczy charakter zachęcają, by zabrać je na wyprawę do lasu.

Wiek: 4+

Cena: 36.00 zł
kanapony.pl

 

 

ZESTAW KART EDUKACYJNYCH MONTESSORI – OWOCE

RÓŻOWA WIEŻA

Karty służą do rozszerzania słownictwa metodą Marii Montessori, pomagają w nauce nazewnictwa i identyfikacji owoców, a jednocześnie pomagają wykorzystać fazę intensywnego rozwoju mowy charakterystyczną dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zestaw prezentuje dziesięć owoców dostępnych w polskich sklepach niemal przez cały rok. Karty są trójdzielne, co oznacza że zestaw zawiera dziesięć kart ze zdjęciem bez podpisu, kolejnych dziesięć takich samym kart, ale już opatrzonych podpisami oraz dziesięć podpisów. Taka konfiguracja pozwala na różnorakie wykorzystanie kart.

Wiek: 2+

Cena: 29.90 zł
Rozowawieza.pl

 

 

ZESTAW DO SZYDEŁKOWANIA

SZYCIEMONTESSORI

Pomoc do nauki szydełkowania doskonale ćwiczy umiejętności manuale i artystyczne. Podczas szydełkowania dziecko uczy się koncentracji uwagi oraz cierpliwości. Zestaw zawiera 3 gotowe wzory serwetek, niezbędne narzędzia do szydełkowania, a także karty pracy, które pomogą wykonać szydełkowe serwetki samodzielnie. Całość zamknięta w drewnianym pudełku. Pomoc jest elementem szkolnego materiału Montessori.

Wiek: 6 +

Cena: 145.00 zł
Szyciemontessori.pl

 

 

KLOCKI NATURALNE W WORKU – 100 szt.

WOODEN STORY

 

Naturalne klocki drewniane z serca Beskidów. Rozwijają zmysły, są delikatne w dotyku, przyciągają wzrok naturalnymi barwami, pachną lasem. Z klocków można wyczarować najwspanialsze budowle. Wolność tworzenia pobudzą kreatywność, rozbudzą wyobraźnię. Klocki są wykończone woskiem pszczelim i olejami roślinnymi, które nadają drewnu idealną gładź i są przyjemne w dotyku.

Wiek: 1+

Cena: 190.00 zł
Woodenstory.pl

 

 

NOTATNIK POŻERACZA KSIĄŻEK

KALIMBA

Interaktywna książeczka-zeszyt, służąca początkującemu czytelnikowi do zanotowania istotnych dla niego momentów lektury; pomaga katalogować i zapamiętywać przeczytane historie. W jednym zeszycie przewidziano miejsce dla 40. tutułów. Tworzenie osobistych portretów książek nie tylko pomoże dziecku uporządkować własne myśli i nadać im kształt ale przede wszystkim zachęci je do czytania oraz pisania.  To prawdziwie wolna i całkiem prywatna sfera obcowania z książką, która podkreśla ważkość samodzielnego myślenia, niezależnego rozwoju intelekturalnego i prawa do niczym nieograniczonej wyobrażni. Lubimy!

Wiek: 7+

Cena: 26.90 zł
kalimba.pl

 

 

ZESTAW POMOCY MONTESSORI DLA NIEMOWLĘCIA

KALA SZYJE

 

Kompleksowy, piękny i wykonany z dbałością o jakość zestaw grzechotek, tasiemek i innych zabawek dydaktycznych, którymi możemy obdarzyć niemowlę. Dzięki temu zestawowi nie trzeba szukać poszczególnych elementów w różnych sklepach, nie wspominając o tym, że część z nich bardzo trudno dostać na polskim rynku. Możemy wybrać spośród wielu tkanin, a Kala wyczaruje dla nas piękny i wartościowy zestaw, który uszczęśliwi każde niemowlę.

Wiek: 3 miesiące +

Cena: ustalana indywidualnie, w zależności od zestawu, duży zestaw to około 200 zł
facebook.com/kalaszyje/

 

 

KRZESEŁKO MINIMAXI

KUKUMAG

 

MiniMaxi to krzesełko, które „rośnie” wraz z dzieckiem. Z jednej strony, gdy siedzisko jest nisko  służy już maluchowi, który ma niespełna rok. Po odwróceniu wyższe ustawienie przeznaczone jest dla starszego dziecka. Dzięki specjalnie zaprojektowanym otworom mebel łatwo dosunąć do biurka lub przenieść w inne miejsce. Wysokie ścianki w krzesełku są idealne dla maluszków bo krzesełko jest bardzo stabilne. Dzieciaki kochają meble od Kukumag.

Wiek: 1+

Cena: 249.00 zł
Kukumag.com

 

 

UKŁADANKA LEWOPÓŁKULOWA

BLUE-SKY

 
(zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Marzeny z bloga Kreatywne Wrota)

Świetna układanka lewopółkulowa na wkręty. Jeśli ktoś nie wie,czym jest układanka lewopółkulowa, szybko powinien nadrobić zaległości i zakupić tę pomoc dla swoich dzieci. Dzięki  układance dzieci rozwijają wyobraźnię, zdolności logicznego myślenia, a przede wszystkim wyciszają się, co w dobie wszechobecnej elektroniki jest bardzo ważnym elementem dnia codziennego. W zestawie drewniana podstawka, kuleczki do podstawki, zalaminowane karty pracy z układankami, książka z wzorami układanek oraz karty trójdzielne. Idealna pomoc w duchu Montessori.

Wiek: 3+

Cena: 130.00zł
blue-sky.shoplo.com

 

 

TABLICZKI MATEMATYCZNE

KUIKI

 

Pięknie wykonane tabliczki matematyczne. Dzięki tym tabliczkom Twoje dziecko poznaje kształty cyfr dopasowując je do odpowiednich tabliczek i wodząc palcem po żłobieniach. Tabliczki matematyczne pozwalają skojarzyć abstrakcyjną liczbę z rzeczywistą ilością, którą liczba reprezentuje, czyli uczy od abstraktu do konkretu. Tabliczki matematyczne to świetna pomoc  w nauce liczenia i porządkowania. W zestawie: 11 tabliczek z cyframi od 0 do9 oraz 10, a także
60 kołeczków w woreczku.

Wiek: 3+

Cena: 109.00 zł
facebook.com/KUIKI/

 

 

PIRAMIDA KOLOROWA

BUSIA

Ręcznie wykonana drewniana piramida do układania. W zestawie są drewniane kwadraty o zmiennej średnicy i kolorystyce. Zadanie polega na ułożeniu piramidy od najmniejszego do największego kwadratu. Piramida pozwala udoskonalić koordynację ruchową dziecka oraz wspomaga naukę rozróżniania rozmiarów i kolorów.

Wiek: 2+

Cena: 40.00 zł
Facebook.com/BusiaZabawki/

 

 

ZESTAW MAGNESÓW – SOWA

ESY MAGNESY

Zestaw magnesów w różnych kolorach i kształtach- trójkąty, kwadraty, paski, koła. Zestaw magnesów pozwala stworzyć wspaniałe obrazki, według własnego pomysłu, lub

według załączonych propozycji. Magnesy będą pomocne przy tworzeniu figur geometrycznych, przy liczeniu i przy nauce kształtów. Świetna zabawa dla całej rodziny.

Wiek: 3+

Cena: 75.00 Zł
Esy-magnesy.pl

 

 

KLOCKI – DOM

HOCKO

Tekturowe klocki konstrukcyjne do zabawy w domu i plenerze. Zostały zaprojektowane tak, by nie narzucać gotowych rozwiązań i nie zagłuszać dziecięcej wyobraźni nadmiarem bodźców. Choć oparte na prostym pomyśle, nie są zabawką oczywistą i wymagają zaangażowania intelektualnego. Klocki poddają się wizji małego budowniczego pozwalając na wznoszenie domków różnych rozmiarów i wielu kształtów. Klocki zapraszają do zabawy w grupie, uczą współpracy.

Wiek: 3+

Cena: 80.00 zł
Hocko.pl

 

 

BUJAK

GOOD WOOD

 

Bujak powstał w celu wyśmienitej zabawy oraz mądrego wspierania rozwoju dziecka. To wielofunkcyjny mebelek do zabawy równoważnej, wspierający rozwój motoryki dziecka.

Bujak zrobiony jest z bezpiecznych, naturalnych materiałów, ma prostą formę i design. Przede wszystkim jednak jest funkcjonalny. Bujak ma nieograniczone możliwości wykorzystania i aranżacji.

Wiek: 3 miesięcy +

Cena: 469.00 zł
Facebook.com/GOODWOODPOLAND/

 

A co powiedzie na prezenty w duchu Montessori dla dorosłych?

Dwa kursy, które dadzą Wam i wiedzę i umiejętności. Obydwa skrojone przez świetne ekspertki. Sami popatrzcie. Zróbcie sobie i swoim dzieciom najlepszy prezent – zainwestujcie w siebie:)

 

WARSZTATY DLA RODZICÓW

RODZINA MONTESSORI

Dwudniowe warsztaty dla rodziców Rodzina Montessori to autorski program opracowany z myślą o rodzinie. Na warsztatach poznacie założenia metody Montessori od narodzin do 6 roku życia.

Nauczycie się budować wartościową relację z dzieckiem, a także organizować montessoriańskie zabawy w domu. Poznacie pomoce Montessori i nauczycie się, jak wykorzystywać je w pracy z dzieckiem. Pakiet zawiera całą masę wartościowych materiały edukacyjnych dotyczących pedagogiki Montessori oraz rozwoju dziecka, a także książkę Marii Montessori „Odkrycie dziecka”. Najbliższe warsztaty odbywają się w marcu w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

 

Cena: 390.00 zł
Rodzinamontessori.pl

 

 

KURS ONLINE DLA PRZYSZŁYCH RODZICÓW

KUKUMAG

Jest to kurs, który pomoże zorganizować przestrzeń dla Twojego malucha. Autorka kursu jest propagatorką wykorzystania pedagogiki Montessori w domu oraz wielbicielką minimalizmu. Podczas kursu dowiesz się jak przygotować przyjazne, spokojne i piękne otoczenie dla noworodka, jak zapewnić mu najlepsze warunki rozwoju już od pierwszych dni życia. Dzięki kursowi dowiesz się jak uniknąć zbędnych wydatków i co tak naprawdę będzie Ci potrzebne podczas urządzania przestrzeni dla dziecka.

 

Cena: 89.00 zł
Kukumag.com/

 

 

Jeśli chcecie roztaczać już wokół siebie atmosferę świąt, pobierzcie świąteczną listę rodzinnych zadań. Dzięki tej liście przedświąteczny czas zmieni się w wyjątkową drogę do Bożego Narodzenia.
Kliknij tutaj, żeby odebrać listę zadań! 🙂

 

W prezentowniku udział wzięli:

 

 1. Stuka Puka http://stukapuka.com/
 2. Touchwood http://www.touchwood.pl/
 3. Mały Teatr Ilustracji http://malyteatrilustracji.pl/
 4. Piramida Zabaw http://piramidazabaw.pl/
 5. Jacobsony http://www.jacobsony.pl/
 6. Różowa Wieża https://rozowawieza.pl/
 7. Szycie Montessori http://szyciemontessori.pl/
 8. Wooden Story http://woodenstory.pl/pl/
 9. Kalimba https://kalimba.pl/
 10. WOOFE – czyli Kala szyje i nie tylko https://www.facebook.com/kalaszyje/
 11. MobiLove www.mobilove.eu
 12. Kukumag http://kukumag.com/
 13. Blue-Sky http://blue-sky.shoplo.com/
 14. Kuiki https://www.facebook.com/KUIKI-211426722604339/
 15. Busia https://www.facebook.com/BusiaZabawki/
 16. Esy-magnesy http://esy-magnesy.pl/
 17. Hocko http://www.hocko.pl/
 18. Good Wood Poland https://www.facebook.com/GOODWOODPOLAND/
 19. Rodzina Montessori https://rodzinamontessori.pl/

Polecane wpisy